POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST
Kształtne usta atrybutem kobiecego piękna

Medycyna estetyczna daje możliwość skorygowania kształtu ust, zwiększenia ich objętości, a także pozbycia się zmarszczek okalających je – tzw. zmarszczek palacza.

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Modelowanie ust polega na wstrzyknięciu preparatu wypełniającego w postaci żelu – najczęściej stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jest to naturalny składnik ludzkich tkanek odpowiedzialny za ich nawilżenie – zastosowany do wypełnienia ust poprawia jednocześnie jakość ich skóry.

NOWOŚĆ!

Karboksymetyloceluoza (Erelle) jest preparatem w pełni syntetycznym, dzięki czemu efekt wypełnienia utrzymuje się dłużej.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym – tzw. stomatologicznym lub za pomocą silnie działającej maści znieczulającej. Lekarz wstrzykuje wypełniacz przeznaczony do modelowania ust oraz wykonuje delikatny masaż, aby dokładnie go rozprowadzić. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Czas trwania całej procedury – około 30 – 40 minut.
Po zabiegu, jak po każdym użyciu igły, mogą wystąpić zasinienia i obrzęk, które zwykle ustępują po kilku dniach.

Efekty i trwałość zabiegu

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. W zależności od użytego preparatu i cech osobniczych pacjenta utrzymują się od sześciu do kilkunastu miesięcy. Palenie papierosów i słońce przyspieszają zanikanie wypełniacza.

Przeciwskazania zbiegu modelowania ust:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • czynna infekcja skóry ( w tym opryszczka)
  • skłonność do przerostu blizn i bliznowców
  • tendencja do krwawień
  • przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, niesteroidowych przeciwzapalnych)
  • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe