DERMAPEN™- ODMŁADZANIE PRZEZ MIKRONAKŁUWANIE

DERMAPEN™ jest urządzeniem medycznym do mikronakłuwania skóry. Zabieg stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. System pulsujących igieł nakłuwa skórę z dużą częstotliwością (80 000 razy na minutę!). Zarówno mikrourazy, jak i dostarczane w trakcie zabiegu substancje aktywne stymulują komórki skóry (fibroblasty) do odnowy. Wzmaga się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra odzyskuje młody wygląd. Pobudzane są także procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Zabieg można przeprowadzać z użyciem specjalnie do niego przeznaczonych preparatów lub osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta. Może być również łączony z niektórymi peelingami.

Efekty – DERMAPEN™

  • widoczne spłycenie zmarszczek
  • efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu
  • zmniejszenie porów
  • redukcja rozstępów
  • redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
  • leczenie łysienia
  • ujednolicenie kolorytu skóry

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 30-45 minut. Skórę znieczula się kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekuje. Urządzenie daje wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu lekarz wykonuje kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania (do 2,5 mm), nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Dla złagodzenia objawów na skórę nakładana jest specjalna maska o silnych właściwościach kojących i nawilżających.

Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Przez tydzień po zabiegu należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Rekomenduje się 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju skóry, problemu, z którym zgłosiła się pacjentka oraz głębokości mikronakłuwania.