Veinwave – nowa technologia leczenia naczynek

Bezbolesna likwidacja nawet najmniejszych „pajaczków” bez ryzyka powstania blizn i przebarwień. To niektóre zalety leczenia nowatorską metodą Veinwave.
Urządzenie Veinwave jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego chirurga naczyniowego doktora Briana Newmana, jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. System stosuje najstarszą metodę zamykania naczynek – elektrokoagulację, jednak z wykorzystaniem najnowszej technologii. Proces polega na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości przy pomocy bardzo cienkiej igły. Ciepło powoduje zamknięcie „pajączka”, a otaczające go tkanki pozostają nienaruszone. 

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około 15 minut, jest prawie bezbolesny. Poprawa jest natychmiastowa.

Ile zabiegów potrzebuje pacjent?

U większości pacjentów do osiągnięcia zamierzonych efektów wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany mogą być potrzebne kolejne sesje.

Jak długo czeka się na efekt leczenia?

Efekty są natychmiastowe. Bezpośrednio po zabiegu widoczne są mikrostrupki wzdłuż leczonych naczynek, które znikają w ciągu kilku dni. Po leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności, pacjenci wychodzą z gabinetu i mogą powrócić do normalnego życia. Co ważne, nie ma ryzyka powstania blizn i przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • padaczkaSystem Veinwave jako jedyne urządzenie wykorzystujące zjawisko termokoagulacji – zyskał aprobatę FDA (Food and Drug Administration) i CE (Conformité Européenne) i został dopuszczony na terenie USA i UE  do leczenia drobnych zmian naczyniowych.